czerwone logo xerima

Najlepsze laptopy do księgowości

Księgowość w pigułce

Księgowość odgrywa zasadniczą rolę w biznesie. Wszystko co wydarzyło się w finansach firmy musi być zapisane w księgach przy zachowaniu obowiązujących przepisów. Efektem tego jest przejrzysty obraz działalności i finansów organizacji, a więc finansowy wskaźnik jej działalności.

Z drugiej strony, przejrzysty, konsekwentny i rzetelny sposób prowadzenia ksiąg finansowych jest jedną z najlepszych rekomendacji danej organizacji. Dopracowany plan kont i system księgowy bardzo ułatwia rozliczanie się z otrzymanych dotacji, pozwala na szybkie wygenerowanie potrzebnych informacji na temat np. kosztów danego programu, kosztów administracyjnych, pomaga przy ocenie rentowności działalności całej organizacji i usprawnia jej pracę. Praca księgowych ma kluczowe znaczenie dla firm, dlatego też działy te zasługują na niezawodny i szybki sprzęt. Który laptop będzie najbardziej odpowiedni dla takiej pracy?

 

 

Najlepszy laptop do księgowości

Pomimo faktu, że praca księgowych potrafi być bardzo wymagająca, znalezienie odpowiedniego do niej sprzętu nie jest wcale takie trudne. Programy używane w księgowości nie mają tak wielkich wymagań systemowych jak na przykład programy do obróbki graficznej.

 

Na czym się skupić?

Zacznijmy omówienie specyfikacji od najważniejszej rzeczy –pamięci RAM. W tym wypadku można przesadzić – im więcej RAMu, tym lepiej. Dzięki niemu będziemy w stanie dużo szybciej wczytywać nasze bazy danych oraz arkusze. Złotym środkiem dla optymalnej pracy jest 8GB. Jest to wystarczająca ilość dla używania zdecydowanej większości programów, jednak aby zapewnić sobie dużo lepszą wygodę pracy można pokusić się o 16GB.

Wybierając odpowiedni procesor będziemy chcieli skupić się na tych z rodziny Intel lub AMD Ryzen. Proponujemy tutaj wybranie któregoś z procesorów nowych generacji: Intel i3, i5 (rekomendowane), i7, albo AMD Ryzen 5.

Dysk jest bardzo istotną rzeczą w wyborze odpowiadającego nam sprzętu. Jego pojemność ma drugorzędne znaczenie, natomiast należy zwrócić szczególną uwagę na typ dysku – HDD, oraz SSD. Z praktycznego punktu widzenia polecamy dyski SSD. Dzięki niemu  większe pliki będą otwierane w przeciągu sekund. Warto zaopatrzyć się w dyski około 256GB lub 480GB.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest bateria. Nie chcemy przecież, aby po zaledwie dwóch godzinach pracy nasz laptop domagał się ładowania. Długość działania baterii powinna oscylować w granicach około 5 do 10 godzin.

Jeśli chodzi o ekran najbardziej optymalne będą wyświetlacze powyżej 13 cali z jakością minimum 900p. Dlaczego?  Dzięki takiej wielkości jesteśmy już w stanie pomieścić więcej istotnych danych na naszych ekranach, a samo poruszanie się po stronach będzie mniej uciążliwe. W przypadku działów księgowości

Karta graficzna nie ma tak wielkiego znaczenia. Najlepiej wybrać taką, która nie będzie bardzo wymagająca dla naszej baterii jak na przykład kartę zintegrowaną AMD, Intel HD lub Nvidia z serii MX.

Bardzo przydatnymi akcesoriami są bezprzewodowa klawiatura i myszka. W połączeniu z dużym monitorem stworzą optymalne środowisko pracy dla osób, których praca polega w dużej mierze ma uzupełnianiu baz danych czy arkuszy. Takie rozwiązanie sprawdzi się dużo lepiej niż niezbyt poręczna klawiatura, touchpad i ograniczony wyświetlacz w laptopie.

REKOMENDUJEMY:

______________________________________________________________________________________

  • HP Elite Dragonfly Notebook; UMA i5-8265U 16GB Dragonfly 8MK76EA

Procesor: Intel Core i5

Ekran: 13,3”

Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FHD 1080)

Karta graficzna: Intel UHD Graphics

RAM: 16 GB

Dysk: SSD 512 GB

Pojemność baterii: 38 Wh

______________________________________________________________________________________________

  • 27-calowy Monitor E243m HP EliteDisplay E273m 1FH51AA

Przekątna ekranu: 27”

Proporcje obrazu: 16:9

Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FHD 1080)

Czas reakcji: 5 ms

Wysokość: 38.9 cm

Szerokość: 61 cm

______________________________________________________________________________________________

  • Bezprzewodowy zestaw klawiatury i myszki HP Slim T6L04AA

Działanie na odległość do 30 metrów od komputera

 

– KLAWIATURA:

Interfejs: USB

Zasilanie: Baterie/akumulatory AAA

 

– MYSZ:

Interfejs: USB

Zasilanie: Baterie/akumulatory AAA

Sensor: Optyczny

Liczba przycisków: 3

______________________________________________________________________________________________

Chcesz przejrzeć więcej propozycji? Kliknij tutaj

Podsumowując

 

Wybór odpowiedniego laptopa do pracy w księgowości jest dużo prostszy niż może się wydawać. Należy zapamiętać tylko rekomendowane w tym artykule specyfikacje. W skrócie:

  • RAM: 8GB, 16GB
  • CPU: Intel i3, i5, i7, AMD Ryzen 5
  • Dysk: SSD 256GB, 480GB
  • Bateria: Wystarczająca na minimum 5 godzin
  • Ekran: Przynajmniej 13” z minimalną jakością 900p, polecamy także dodatkowy monitor
  • Karta graficzna: zintegrowana AMD, Intel HD, Nvidia z serii MX
05/06/2021
Autor: Pawel
Porównaj produkty